„Én csak azon az ajtón kopogtatok, amelyen sokakat már beengedtek, kérem, engedjenek be engem is” – mondta a gyógyíthatatlan betegségben szenvedő alkotmányjogász, aki azt akarja elérni, hogy változtatnia kelljen az eutanáziát tiltó és büntető jogszabályokon az ettől teljesen elzárkózó magyar kormánynak. A kormány képviselője az Emberi Jogok Európai Bíróságán azt mondta, szerintük nem sért emberi jogokat az eutanázia tilalma hazánkban. Az RTL stábja a helyszínen követi a pert.
Forrás: RTL.hu
További hírek a témában:
-
A strasbourgi bíróságon szólal fel a méltó halálhoz való jogért küzdő Karsai Dániel, akinek pere kedden délelőtt kezdődött az Emberi Jogok Európai Bíróságán. A kormány képviselője a keddi tárgyalás elején megismételte a bíróságra benyújtott ellenkérelemben foglaltakat: szerintük sem jogszabályt, sem emberi jogokat nem sért az eutanázia tilalma Magyarországon. Karsai Dániel szerint viszont az alapvető emberei jogaiért kell küzdenie.
-
Karsai Dániel budapesti alkotmányjogász a mai napon saját per-illetve védőbeszédét adta elő Strasbourgban, az Emberi Jogok Európai Bíróságán. Az ügyvédről két éve derült ki, súlyos, gyógyíthatatlan beteg, az állapota már számára elfogadhatatlan, teljes testi leépülés vár rá, amit ép elmével, kiszolgáltatott állapotban kellene megélnie, míg teljesen el nem sorvad. Úgy gondolja, joga van dönteni arról, hogy méltósággal haljon meg, s szeretteinek se kelljen végignéznie a szenvedését. Saját halálért szállt harcba, ha a nemzetközi bíróság elfogadja az érveit, a magyar kormánynak törvényt kell hoznia az eutanázia jogszerűségéról.
-
Karsai Dániel kedden felszólalt a strasbourgi emberi jogi bíróságon. Az eljárásban szakértőket is meghallgatnak, döntés pedig akár már a jövő év elején születhet – ha az ügyvéd nyeri a pert, a magyar kormánynak változtatnia kell a jelenlegi jogszabályokon és engedélyeznie kell a méltóságteljes halált. Karsai Dániel megrázó felszólalását a fenti videóra kattintva nézheti meg angolul. A fordítást szövegben találja.
-
A mostani magyar szabályozás diszkriminatív, alapvető emberi jogokat sért, a nemzetközi jogfejlődés pedig ezzel ellentétes – hangsúlyozta a gyógyíthatatlan betegségben szenvedő alkotmányjogász. (Mozaik)